Belka
Piątek, 19 Lipca 2019   imieniny: Alfred, Wincenty, Włodzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Brodnica samorządem przyjaznym biznesowi  

Data publikacji: 2013-12-19, Data modyfikacji: 2013-12-20
A A AWydrukDrukuj  
 

Instytut Nowoczesnego Biznesu organizuje od kilku lat dla polskich firm  konkursy: Gepardy Biznesu  i Efektywna Firma oraz  konkurs Samorząd Przyjazny Biznesowi. Wśród kilku tysięcy miejscowości, w których siedzibę mają firmy, wyróżnione w dwóch pierwszych konkursach znalazły się 182 miasta. Wśród nich znalazła się Brodnica na dobrym 70 miejscu, jako drugie po Bydgoszczy miasto z województwa kujawsko-pomorskiego.

-  W siódmej edycji ogólnopolskiego Konkurs Samorząd  Przyjazny Biznesowi 2013 za przyjazne biznesowi  uznajemy miasta i  gminy, w których na 10 tysięcy mieszkańców jest więcej niż 5 firm wyróżnionych w konkursach Gepardy Biznesu 2012 i Efektywna Firma 2012 i są tam minimum 3 takie podmioty – informują organizatorzy konkursu.  – Samorząd brodnicki znalazł się na dobrym miejscu w tym rankingu  i  w związku z tym  może używać bezpłatnie tytułu Samorząd Przyjazny Biznesowi 2013 na wszystkich nośnikach i materiałach promocyjnych. Współczesny samorząd wspierający rozwój przedsiębiorczości to przede wszystkim samorząd otwarty na biznes. - Brodnica stoi otworem dla każdego  przejawu aktywności gospodarczej. Jesteśmy przyjaźni dla załatwiających swoje sprawy inwestorów. Szereg ulg możliwych do uzyskania przez inwestujących w Brodnicy  ma także znaczenie przy wyborze przez nich miejsca na działalność gospodarczą właśnie u nas  - mówi burmistrz Brodnicy. - Miasto dysponuje rozwiniętą i odpowiednio utrzymaną infrastrukturą drogową. Bliskość głównych dróg zaspokaja potrzeby logistyczne przedsiębiorstw – dodaje burmistrz.

Otwartość samorządu na nowych przedsiębiorców, dobra współpraca z już istniejącymi jest zachętą dla kolejnych  inwestorów, którzy będą mogli lokować swoje firmy na terenie Brodnickiego Parku Przemysłowego czy w Specjalnej Strefie Ekonomicznej, które powstaną w najbliższym czasie w mieście. Dzięki współpracy samorządu z przedsiębiorcami możliwe jest kreowanie i promocja funkcji inwestycyjnej miasta, która sprzyja rozwojowi gospodarczemu.

Samorząd Przyjazny Biznesowi nie jest  konkursem, do którego Brodnica przystąpiła sama.Wybrano Brodnicę na podstawie wyniku badań. jakie przeprowadził Instytut Nowoczesnego Budżetu. Dane wykazały, że na terenie naszego miasta jest dużo dynamicznie rozwijających się firm. Sprawdzano także uchwały, jakie Rada Miejska podjęła, aby stworzyć dobry klimat dla biznesu. Za prawo posługiwania się znakiem miasto nic nie płaci. 

UM Brodnica, Źródło artykułu: www.brodnica.miasto.biz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola