Belka
Czwartek, 18 Lipca 2019   imieniny: Kamil, Robert, Szymon
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Brodniczanie nakręceni na unijne wybory 

Data publikacji: 2014-01-15, Data modyfikacji: 2014-01-15
A A AWydrukDrukuj  
 

Praca trójki  uczniów  z I LO, jako jedyna z województwa kujawsko-pomorskiego znalezła się w gronie 23 najlepszych prac  ogólnopolskiego konkursu „Nakręć się na wybory”.  W konkursie brało udział prawie 1000 uczestników, którzy zgłosili do konkursu 327 prac. Młodzi brodniczanie  liczą teraz na wsparcie mieszkanców naszego miasta i region.

Zadaniem konkursu „Nakręć się na wybory” było nakręcenie 1 minutowego spotu wyborczego promującego udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego,( które odbędą się 25 maja 2014r)., jego opis oraz plan promocji. Konkurs jest organizowany przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

Trójka brodniczan – Aleksandra, Zuzanna i Tomek, pod opieką Pauliny Kalinowskiej-Willmann, wraz ze swoimi znajomymi, nakręcili uniwersalny spot, który ma dotrzeć do Polaków w każdym wieku. Przedstawia on nasze współczesne potrzeby i pragnienia, które jednocześnie mogą zostać spełnione przez Parlament Europejski. Ta instytucja europejska to jedyny organ Unii Europejskiej, którego przedstawicieli (751 europosłów) wybieramy w bezpośrednich wyborach. W tym roku po raz pierwszy wybory te odbędą się na nowych zasadach, a sam zakres działalności Parlamentu Europejskiego znacznie się poszerzył.
Dzięki współpracy ze swoimi kolegami, ale także nauczycielami, rodzinami i brodnickimi instytucjami, w filmie możemy zobaczyć wiele miejsc doskonale znanych mieszkańcom naszego miasta.

Ostateczne wyniki jeszcze nie zostały ogłoszone. Przyznana zostanie również nagroda internautów i to właśnie w tej kwestii autorzy filmu licza na  pomoc brodniczan. Na stronie nakrecsienawybory.pl, każdy internauta może do 3 lutego 2014r. oddawać codziennie jeden głos na każdy film.

Użytkowników portalu społecznościowego „Facebook” autorzy zachęcają również do dołączenia do wydarzenia „Brodnica decyduje o przyszłości!”, w którym będą informować o swojej działalności oraz przybliżać działanie Parlamentu Europejskiego.

Brodniccy „Filomaci” (bo tak nazwali swoją trójkę)  już dziś dziękują wszystkim za każdy oddany głos!

 

UM Brodnica, Źródło artykułu: www.brodnica.miasto.biz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola