Belka
Piątek, 19 Lipca 2019   imieniny: Alfred, Wincenty, Włodzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Brodniczanie w Sejmie 

Data publikacji: 2013-11-26, Data modyfikacji: 2013-11-26
A A AWydrukDrukuj  
 

20 listopada 2013 roku na zaproszenie wicemarszałka Sejmu RP Jerzego Wenderlicha w Sejmie przebywali pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej z Brodnicy. Celem wizyty było zorganizowanie w Sejmie kiermaszu prac uczestników WTZ. Pozyskane ze sprzedaży  ozdób świątecznych i nie tylko pieniądze w znacznym stopniu przyczynią się do poszerzenia procesu terapii. Każdego dnia w zajęciach terapeutycznych uczestniczy 50 osób niepełnosprawnych, mieszkańców  powiatu brodnickiego. Brodniccy terapeuci uczestniczyli również w posiedzeniu Sejmu oraz zwiedzali Sejm i Senat z przewodnikiem. Podczas wspólnej kawy w gabinecie Pana Wicemarszałka rozmawiano o problemach niepełnosprawnych oraz o Brodnicy i powiecie brodnickim. Kiermasz odwiedzili posłowie nie tylko z naszego województwa. W restauracji sejmowej odbyło się spotkanie z Panem Marszałkiem Józefem Zychem, który podarował dla WTZ książkę „Lekcja demokracji”. Pobyt w Sejmie przyczynił się do poszerzenia wiedzy obywatelskiej i był kolejną okazją do promowania  naszego miasta i powiatu. 

UM Brodnica, Źródło artykułu: www.brodnica.miasto.biz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola