Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Były badania, są wyniki  

Data publikacji: 2013-10-14, Data modyfikacji: 2013-11-13
A A AWydrukDrukuj  
 

Ponad 100 mieszkańców Brodnicy wzięło udział w bezpłatnych badaniach diagnostycznych krwi w kierunku wykrycia choroby WZW typu B i C popularnie zwanej żółtaczką. Badania, za wykonanie których odpowiedzialny był Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rypinie, są częścią Programu Wykrywania Zakażeń WZW B i C w Województwie Kujawsko Pomorskim. Od jutra pracownicy urzędu informować będą telefonicznie uczestników programu o terminie odbioru wyniku badania.

Jeśli badanie krwi w kierunku HBsAg oraz badanie krwi na obecność przeciwciał ant-HCV wskaże zakażenie, będzie czas na podjęcie skutecznego leczenia. Warunkiem zakwalifikowania się do programu była co najmniej dwukrotna hospitalizacja w szpitalu w ciągu całego życia. Zanim osoby zakwalifikowane zostały do badań odbyło się z nimi spotkanie, podczas którego  koordynator programu zapoznał zainteresowanych z celem i przebiegiem badań  

UM Brodnica, Źródło artykułu: www.brodnica.miasto.biz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

  Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

  Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola