Belka
Sobota, 16 Lutego 2019   imieniny: Danuta, Juliana, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Chcemy oddychać czystym powietrzem 

Data publikacji: 2013-11-05, Data modyfikacji: 2013-11-05
A A AWydrukDrukuj  
 

6 listopada na terenie miasta odbędzie się szereg działań w ramach akcji „Dzień czystego powietrza”. W tym dniu informować będziemy mieszkańców miasta o szkodliwości palenia odpadów w piecach domowych. Organizatorami akcji jest Biuro Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego wraz z Fundacją Ekologiczną Arka. 

Wiele działań zostanie skierowanych do najmłodszych. W ramach akcji przeprowadzone zostaną  w godz. 9.00 - 11.00 warsztaty w Szkole Podstawowej nr 1. W BDK o godz. 12.00 rozpocznie się  prelekcja wraz z prezentacją. Animatorzy z Fundacji Arka przez proste przykłady pokażą, dlaczego palenie śmieci się nie opłaca. Wskażą jak pozytywnie można wykorzystywać odpady zamiast wrzucać je  do pieca. Zwrócą również uwagę uczniów na zagrożenia wynikające ze spalania śmieci w domowych piecach.

 Po prezentacji w BDK o godz. 13.00 zapraszamy na Duzy Rynek na happening podczas, którego uczniowie z brodnickich szkół wraz z animatorami będą skandować hasła ekologiczne, zachęcając dorosłych do zmiany nawyku spalania śmieci w piecach domowych. Poza tym, na Duzym Rynku od godz. 9.00 do 14.00 będzie można obejrzeć wystawę  składającą się z 12 fotomontaży autorstwa Wiesława Łysakowskiego i Dariusza Paczkowskiego. Pokazywane prace dotyczą różnych aspektów zagospodarowania odpadów , ze szczególnym naciskiem na problem spalania śmieci w domach.  

 Wszystkich chętnych mieszkańców, którzy  chcą przyłączyć się do akcji lub dowiedzieć się więcej o szkodliwości palenia odpadów w piecach domowych serdecznie zapraszamy do BDK i na brodnicki rynek.

UM Brodnica, Źródło artykułu: www.brodnica.miasto.biz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola