Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Co powinniśmy wiedzieć o antybiotykach 

Data publikacji: 2013-11-14, Data modyfikacji: 2013-11-14
A A AWydrukDrukuj  
 

18 listopada w całej Europie obchodzony jest Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach. Nasze miasto  włączając się  w akcje i działania informacyjne, dotyczące antybiotyków zorganizuje w grudniu  w  Brodnickim Domu Kultury tematyczną wystawę plakatów.

Celem kampanii jest podniesienie świadomości na temat zagrożenia dla zdrowia publicznego  jakim jest oporność na antybiotyki,  a co za tym idzie racjonalnego ich stosowania . Wiedza ta powinna stać się wiedzą powszechną, ponieważ dotyczy nie tylko środowiska medycznego. Od właściwego stosowania leków tej grupy zależy zachowanie  ich skuteczności dla przyszłych pokoleń.

Brodniccy organizatorzy Europejskiego Dnia Wiedzy o Antybiotykach zapraszają osoby zainteresowane problematyką zdrowia do odwiedzenia strony http://www.antybiotyki.edu.pl/news03.php, a w grudniu do obejrzenia wystawy, która będzie dostępna w BDK.

- Instytucje edukacyjno-wychowawcze, medyczne i stowarzyszenia zainteresowane zorganizowaniem wystawy w swoim środowisku mogą otrzymać od Urzędu Miejskiego  materiały do prezentacji (po dniu  15 grudnia  2013 r.) . Osoby niedowidzące i niewidome mogą skorzystać z audiodeskrypcji   materiałów  kampanii w  siedzibie Koła Powiatowego  Polskiego Związku Osób Niewidomych i Niedowidzących  w Brodnicy - informuje Hanna Osińska  z UM w Brodnicy.

 

 

 

 

UM Brodnica, Źródło artykułu: www.brodnica.miasto.biz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

  Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

  Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola