Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Docenieni za "pół wieku razem" 

Data publikacji: 2014-02-10, Data modyfikacji: 2014-02-10
A A AWydrukDrukuj  
 

Pary, które obchodzą jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego mają możliwość otrzymania „Odznaki za długoletnie pożycie małżeńskie” . Odznaczenie to nadaje Prezydent RP.

- Osoby, które wyrażają chęć otrzymania tej Odznaki prosimy o zgłoszenie tego faktu do Urzędu Stanu Cywilnego w Brodnicy – mówi kierownik USC Mariola Lulińska. -  Zgłoszenia należy dokonać osobiście. Jednak w sytuacjach wyjątkowych  przyjmujemy także zgłoszenia od osób z najbliższej rodziny.

Dla potwierdzenia faktu zawarcia związku małżeńskiego pary obchodzące złote gody muszą  dostarczyć do urzędu odpis skrócony aktu małżeństwa jak również okazać dowód tożsamości. Osoby, które zawierały związek małżeński w Brodnicy, bądź w gminie Brodnica aktu małżeństwa dostarczać nie muszą, bo znajduje się on w  dokumentach brodnickiego USC.

Po zakończeniu procedury administracyjnej, która rozpoczyna się z chwilą zgłoszenia chęci uczestnictwa, zainteresowane pary zapraszane są przez burmistrza i wójta na spotkanie, na którym następuje uroczysta dekoracja jubilatów.

 

Szczegółowe informacje na ww. temat udzielane są w Urzędzie Stanu Cywilnego w Brodnicy ul. Zamkowa 1, lub pod numerem telefonu 56 49 30 612 lub 621

UM Brodnica, Źródło artykułu: www.brodnica.miasto.biz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

  Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

  Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola