Belka
Sobota, 16 Lutego 2019   imieniny: Danuta, Juliana, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Drogowa inwestycja dwóch samorządów 

Data publikacji: 2013-08-06, Data modyfikacji: 2013-08-06
A A AWydrukDrukuj  
 

Trwa remont na ul. 18 Stycznia w Brodnicy. Mimo, że 18 Stycznia to droga powiatowa miasto zdecydowało się wspomóc inwestycję finansowo.

Z budżetu miasta na to zadanie przeznaczono ponad 340 tys. zł. Przypomnijmy, że przebudowa ulicy 18 Stycznia obejmuje odcinek 1,1 kilometra (od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 560 - do torów kolejowych). Koszt inwestycji to około 900 tys. złotych. Pieniądze przekazały dwa samorządy: miasto ok. 343 tysiące złotych  i powiat ok. 565 tys. złotych.

Przypomnijmy, że prace ruszyły w czerwcu. Postępują zgodnie z harmonogramem Wykonawcą inwestycji jest firma SKANSKA. Aktualnie układane są krawężniki i chodniki oraz na jezdni warstwa wiążąca. Zakończenie prac zaplanowano na  drugą połowę sierpnia br.

UM Brodnica, Źródło artykułu: www.brodnica.miasto.biz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola