Belka
Sobota, 23 Lutego 2019   imieniny: Romana, Izabela, Damian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dyskusyjny Klub Filmowy zaprasza 

Data publikacji: 2014-01-08, Data modyfikacji: 2014-01-08
A A AWydrukDrukuj  
 

10 stycznia 2014 roku, w BDK, o godzinie 19.00 rozpocznie się kolejny seans filmowy odbywający się w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Tym razem, miłośnicy dobrego kina będą mogli obejrzeć „The Vanishing” (polski tytuł „Zniknięcie”, org. „Spoorloos”) z 1988 r. To film niezwykły, bardzo powolny, jak na thriller, praktycznie bez przemocy i łamanych kości, a jednak potrafiący złapać za gardło.

Historia jest prosta – ona i on jadą na wakacje. Zatrzymują się na jednej z francuskich stacji benzynowych. Ona idzie po coś do picia i już nie wraca. A on jej szuka, parę ładnych lat. Uciekła? Ktoś ją porwał? Jeśli tak, to kto i dlaczego? Poszukiwania, które rozpoczyna Rex nie przynoszą żadnego efektu. Na miejscu zniknięcia Saski pozostaje jedynie rozgnieciona puszka po coli…

Reżyserem filmu jest  George Sluizer. Zdjęcia do filmu kręcono w Amsterdamie oraz w Nîmes (Francja).

Film został doceniony w 1088 roku Feniksem – nagrodą dla Johanny ter Steege, najlepszej europejskiej aktorki drugoplanowej

 

 

 

 

UM Brodnica, Źródło artykułu: www.brodnica.miasto.biz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola