Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Europejski Tydzień Szczepień 

Data publikacji: 2013-04-22, Data modyfikacji: 2013-04-22
A A AWydrukDrukuj  
 

W dniach 22-27 kwietnia 2013 r. obchodzony będzie Europejski Tydzień Szczepień. Szczegółowe informacje na temat szczepień można uzyskać u swojego lekarza pierwszego kontaktu, którego obowiązkiem jest poinformowanie o szczepieniach obowiązkowych i zalecanych.

Lekarz zobowiązany jest poinformować o przydatności poszczególnych szczepionek i pomóc ułożyć indywidualny program szczepień z uwzględnieniem szczepień zalecanych na miarę możliwości i potrzeb pacjenta. Pomocy w uzyskaniu szczegółowych informacji udziela także Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Brodnicy, ul. Żwirki i Wigury 1, tel. 56 6974974. Wśród wielu tego typu kampanii, ta również ma na celu zwiększenie świadomości społecznej w zakresie szczepień ochronnych, jako najskuteczniejszej formy zapobiegania chorobom zakaźnym. Uodpornienie uzyskane poprzez szczepienie jest o wiele bezpieczniejsze niż to uzyskane w wyniku przechorowania choroby – informuje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny. Każdej z chorób, której można zapobiegać w postaci szczepienia, warto zamknąć dostęp do swojego organizmu, m. in. z powodu uniknięcia przykrych, niekiedy tragicznych, skutków chorób zakaźnych oraz ze zwykłej ludzkiej ostrożności, nie krzywdzenia siebie i innych.

UM Brodnica, Źródło artykułu: www.brodnica.miasto.biz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

  Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

  Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola