Belka
Czwartek, 18 Lipca 2019   imieniny: Kamil, Robert, Szymon
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Fotografia Dzikiej Przyrody 2012  

Data publikacji: 2014-01-10, Data modyfikacji: 2014-01-10
A A AWydrukDrukuj  
 

Zapraszamy do oglądania nagrodzonych  prac z dorocznego konkursu fotograficznego , organizowanego od 1965 r. przez Natural History Museum w Londynie i BBC Worldwide. Prace prezentowane są w muzealnej Galerii Brama przy ul. Mały Rynek 4. Otawrcie wystawy "Fotografia Dzikiej Przyrody 2012 Wildlife Photographer of the Year" odbędzie się 17 stycznia 2014 r. o godz. 18.00 

 Wystawę tworzą zwycięskie prace z dorocznego konkursu fotograficznego , organizowanego od 1965 r. przez Natural History Museum w Londynie i BBC Worldwide. Jest to najbardziej ceniony i największy w świecie konkurs fotografii dzikiej przyrody. Na prezentowaną najnowszą edycję zgłoszono ponad 48 tys. zdjęć wykonanych przez ponad 4,4 tys. fotografów z 98 krajów. Życie to wyczucie czasu i miejsca. Bycie we właściwym czasie i we właściwym miejscu może stanowić o zdobyciu pożywienia lub pozostaniu głodnym, o znalezieniu partnera, a nawet o życiu lub śmierci. Ta pokonkursowa wystawa pokazuje takie właśnie sytuacje, dzięki obecności autorów zdjęć we właściwym miejscu i czasie. Kilka chwil później, kilka sekund wcześniej, te momenty mogłyby nie zostać uchwycone. Życie płynie szybko. Narodziny, zagrożenie, walka, przeżycie – dzieją się ciągle, raz za razem. Większość z tych codziennych dramatów jest nam nieznana. Dzięki fotografom z całego świata, niektóre z tych momentów zostały uchwycone. Niektóre sytuacje są zwyczajne, a inne niezwykłe. Jedne podnoszą na duchu, a drugie stawiają pytania nad naszym oddziaływaniem na przyrodę. Wystawa ma ogromny walor edukacyjny, ukazując dramatyzm i różnorodność życia na Ziemi. Na wystawę składają się wyłącznie fotografie nagrodzone i wyróżnione w 19 kategoriach. Po raz kolejny są na niej też zdjęcia z Polski. Jedenasty rok z rzędu wystawa wpisuje nasz kraj na listę kilkudziesięciu państw na wszystkich kontynentach, gdzie już od wielu lat rokrocznie ogląda ją ponad milion osób. Prezentowane zdjęcia są obrazowymi ambasadorami świata Natury. Pokazują kazują też artystyczną perfekcję, techniczne zaawansowanie fotografii i naturalne piękno przyrody uchwycone przez fotografów. Nic nie oddziałuje bardziej niż sugestywna fotografia, która stymuluje wyobraźnię, zajmuje umysł i porusza serce

UM Brodnica, Źródło artykułu: www.brodnica.miasto.biz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola