Belka
Piątek, 19 Lipca 2019   imieniny: Alfred, Wincenty, Włodzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Internet i komputery 

Data publikacji: 2013-08-20, Data modyfikacji: 2013-08-20
A A AWydrukDrukuj  
 

70 rodzin zagrożonych wykluczeniem cyfrowym bierze udział w projekcie „Likwidacja barier wykluczenia cyfrowego na obszarze miasta Brodnicy".

Otrzymają one za darmo komputer z oprogramowaniem oraz dostęp do Internetu. Urząd Miejski w Brodnicy przystąpił do realizacji projektu „Likwidacja barier wykluczenia cyfrowego na obszarze miasta Brodnicy". Projekt  współfinansowany jest ze  środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego  w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. 

Ma on na celu dostarczenie do 4 szkół oraz 70 gospodarstw domowych zagrożonych wykluczeniem cyfrowym, darmowego Internetu w okresie realizacji projektu. Uczestnicy projektu otrzymają  za darmo komputer z oprogramowaniem. Będą również uczestniczyć w  szkoleniach, podczas których nauczą się pracować na komputerze i korzystać z Internetu. Projekt skierowany jest do mieszkańców Gminy Miasta Brodnicy, którzy posiadają meldunek na jej terenie, a którzy nie posiadają dostępu do Internetu. Zgodnie z regulaminem projektu uczestniczy w nim  15 osób niepełnosprawnych ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności lub z orzeczeniem równoważnym i 55 gospodarstw domowych, spełniających warunki upoważniające do otrzymania wsparcia w ramach systemu pomocy społecznej. Powołana przez burmistrza Brodnicy komisja, na podstawie zgłoszeń,  dokonała wyboru osób uczestniczących w projekcie.  Zainteresowanych udziałem w nim było więcej niż miejsc, dlatego komisja wybierając uczestników brała pod uwagę wysokość dochodów, z pierwszeństwem dla rodzin posiadających dzieci w wieku szkolnym, które uzyskały najwyższą średnią w roku szkolnym. Szczegółowe kryteria wyboru określał regulamin rekrutacji dostępny na stronach www.brodnica.pl oraz w siedzibie Urzędu Miejskiego.  Udział w projekcie jest bezpłatny.

UM Brodnica, Źródło artykułu: www.brodnica.miasto.biz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola