Belka
Sobota, 16 Lutego 2019   imieniny: Danuta, Juliana, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Inwestor mile widziany  

Data publikacji: 2013-09-24, Data modyfikacji: 2013-09-24
A A AWydrukDrukuj  
 

Rozwój każdego  miasta uzależniony jest od wzrostu sektora przedsiębiorstw oraz nowych inwestycji, prowadzonych na jego terenie.

 Dlatego władze Brodnicy podejmują wiele działań, by przyciągnąć nowych inwestorów  do miasta. Samorząd brodnicki jest otwarty na wszelkie formy współpracy gospodarczej. Inwestorzy mogą  liczyć na kompleksową  pomoc Urzędu Miejskiego w załatwianiu formalności związanych z uruchomieniem działalności gospodarczej. Oferowane inwestorom tereny w większości są w pełni uzbrojone. W przypadku braku uzbrojenia tych terenów jako priorytet przyjęte będzie przez miasto ich wyposażenie w niezbędne sieci. Samorząd ustalił również niższe o około 30 % ceny niż dotychczas dla nieruchomości pod przemysł. Poza tym, istnieje możliwość zwolnienia z podatku od nieruchomości przez okres 1-3 lata na podstawie obowiązujących uchwał Rady Miejskiej w Brodnicy oraz przy spełnieniu określonych kryteriów zatrudnienia lub poczynionych nakładów na inwestycje. Możliwość  ubieganie się o zwolnienie z podatków obowiązuje do końca tego roku.

Aktualnie miasto dysponuje terenami  pod zabudowę przemysłowo-usługową przy ul. Ustronie, ul. Wąskiej, ul. Długiej i ul. Świerkowej. Łączny obszar gruntów pod przemysł-usługi w rejonie tych ulic wynosi 14,0016 ha. Poza tym, miasto ma tereny, które chce przeznaczyć pod usługi , handel ( w tym stacje paliw ), hotelarstwo, gastronomię i usługi rzemieślnicze. Znajdują się one przy Alei Józefa Piłsudskiego i przy ul. Tatrzańskiej

Natomiast tereny o powierzchni 2,1117 ha położone w rejonie ulic Sudeckiej, Pienińskiej i Świętokrzyskiej przeznaczone zostały pod budownictwo wielorodzinne. Osoby, które myśla o budowie domu mogą zainteresować się 10 działkami w rejonie ulic Długiej i Truskawkowej, 3 działkami przy ul. Tatarakowej oraz 2 działkami przy ul. Grzemskiego.

Tereny pod przemysł i usługi

 1. Teren o powierzchni 0,8572 ha poł. przy ul. Ustronie w sąsiedztwie obwodnicy miasta.

2. Teren o powierzchni 2,8667 ha poł. przy ul. Ustronie.

3. Teren o powierzchni 9 ha poł. w rejonie ul. Ustronie i Wąskiej planowany do objęcia specjalną strefą ekonomiczną.

4. Teren o powierzchni 1,2777 ha poł. przy ul. Długiej w rejonie PDB.

5. Teren o powierzchni 0,3373 ha poł. przy ul. Świerkowej, na zapleczu zabudowy produkcyjno-usługowej.

Tereny pod usługi , handel ( w tym stacje paliw ), hotelarstwo, gastronomię i usługi rzemieślnicze.

1. Teren o powierzchni 1,3295 ha poł. przy Alei Józefa Piłsudskiego , przy nowo wybudowanej obwodnicy miasta.

2. Tereny o łącznej powierzchni 1,6382 ha położone przy ul. Tatrzańskiej.

 

 

 

 

 

UM Brodnica, Źródło artykułu: www.brodnica.miasto.biz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola