Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jubileusz Muzeum i Towarzystwa Przyjaciół Muzeum w Brodnicy  

Data publikacji: 2013-10-24, Data modyfikacji: 2013-10-24
A A AWydrukDrukuj  
 

Dokładnie 29 marca 1973 roku decyzją ówczesnych władz miejskich rozpoczęła się historia brodnickiego Muzeum. 40 lat działalności na rzecz ochrony, gromadzenia i upowszechniania dziedzictwa kulturowego, to okazja do podsumowania roli, jaką odgrywa brodnickie muzeum w naszym mieście, regionie, województwie i kraju. 

Dziś Muzeum w Brodnicy to placówka mieszcząca się w czterech zabytkowych obiektach: zamku, Bramie Chełmińskiej, spichrzu przy ul. św. Jakuba oraz w poewangielickiej sali chóralnej przy ul. Kamionka. To muzeum, w którym funkcjonuje dział archeologii i etnografii, historii, przyrody, magazyn zbiorów i Centrum Edukacji Ekologicznej. To kilkanaście tysięcy muzealiów. To przede wszystkim 13 osobowy zespół pracowników, który rocznie obsługuje ponad 40 tysięczną rzeszę turystów.  Muzeum w Brodnicy to markowy produkt turystyczny naszego miasta. Od lat instytucję w jej dzialaniach wspierają władze samorządowe Brodnicy,  grono sponsorów i członkowie Towarzystwa Przyjaciół Muzeum, które w tym roku obchodzi swoje 25 urodziny.  Uroczyste spotkanie z okazji jubileuszu 40-lecia Muzeum w Brodnicy i 25-lecia Towarzystwa Przyjaciół Muzeum odbędzie się 25 października w Pałacu Anny Wazówny 

UM Brodnica, Źródło artykułu: www.brodnica.miasto.biz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

  Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

  Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola