Belka
Piątek, 16 Listopada 2018   imieniny: Maria, Edmund, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Miasto w świątecznym blasku 

Data publikacji: 2013-12-03, Data modyfikacji: 2013-12-03
A A AWydrukDrukuj  
 

Do 6 grudnia zakończy się montaż świątecznych iluminacji. Światełka wprowadzające nas w bożonarodzeniowy nastrój będą świecić do połowy lutego.

Koszt  iluminacji świetlnej, która zakupiono dwa lata temu wyniósł około 70 tys. zł. 54 tys. zł., pochodziły z budżetu miasta, pozostała kwota z budżetu PGK.

Brodnica zyskała w ten sposób nowe kompozycje, które   na Dużym Rynu pojawiają się zawsze na św. Mikołaja. Na latarniach stojących dookoła rynku zawisną girlandy w formie gwiazdek, światełka rozwieszone zostaną  również na  studni. W tym roku ze względu na prace remontowe na wieży ratuszowej nieco inną szatę niż rok temu przybieże ten fragment rynku. W centralnym miejscu, na płycie Dużego Rynku miejskie służby postawią 10-metrową barwną choinkę

Montaż iluminacji świetlnych na Boże Narodzenie rozpoczął się w poniedziałek, 2 grudnia. Prace te wykonują pracownicy PGK. .Pozostałe świetlne ozdoby, między innymi na ulicy Kamionka i przy pomniku Jana Pawła II pojawią się do końca tego tygodnia.

 

 

UM Brodnica, Źródło artykułu: www.brodnica.miasto.biz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

  Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

  Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola