Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Młodzi, zdolni w Brodnicy 

Data publikacji: 2013-08-02, Data modyfikacji: 2013-08-02
A A AWydrukDrukuj  
 

Młodzi naukowcy i artyści - podopieczni Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci przyjadą do Brodnicy  z różnych zakątków kraju, rozłożą się w okolicy z ołówkami i farbami, będą dyskutować o sztuce, historii, matematyce i filozofii.

Nauczą się wywoływać zdjęcia zrobione za pomocą zwykłego pudełka, zagrają dwa koncerty otwarte dla publiczności i zorganizują wystawę prac plastycznych.  Od 3 do17 sierpnia  w Brodnicy odbywać się będą IV Wielodyscyplinarne Spotkania uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym „Rzeczpospolita mniej znana”. Organizuje je Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci – stowarzyszenie, które od ponad 30 lat opiekuje się zdolnymi uczniami z całej Polski. Urzad Miejski w Brodnicy udzielił ponmocy organizacyjnej przy przygotowywaniu pobytu uczestników projektu w naszym mieście.  – Chcemy w tym cyklu odwiedzać miejsca ciekawe, a trochę zapomniane, takie, których historia ma wpływ na naszą tożsamość, ważne dla zrozumienia polskiej literatury i sztuki – miejsca, które pomogą nam poznać siebie – wyjaśnia Maria Mach, dyrektor biura Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. W ramach Spotkań przez dwa tygodnie trwać będzie plener malarski, a powstające prace będą omawiane z profesorami Akademii Sztuk Pięknych. Ale tylko połowa uczestników obozu to plastycy – do Brodnicy przyjadą także młodzi muzycy i naukowcy: astronomowie, biolodzy, fizycy, humaniści, matematycy. Fundusz zorganizował dla nich serię zajęć z różnych dziedzin.Będą spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty filozoficzne, psychologiczne, historyczne, ekonomiczne, matematyczne, fotograficzne, biologiczne i muzykologiczne. Będą też obserwacje astronomiczne i wycieczki (historyczna i przyrodnicza), dwutygodniowe zajęcia teatralne zakończą się przedstawieniem. Część zajęć zorganizują zaś sami uczniowie. Młodzi muzycy zagrają dwa otwarte dla publiczności koncerty. W niedzielę 11 sierpnia o 19:30 będzie ich można posłuchać w gotyckim kościele pw. św. Katarzyny, a we wtorek 13 sierpnia o 17:00 – w Pałacyku Anny Wazówny. Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci zaprasza także mieszkańców na wernisaż wystawy poplenerowej – w środę 14 sierpnia o 16:00 w Domu Kultury. Wystawa będzie czynna do piątku 16 sierpnia. Prace powstałe w Brodnicy pojadą następnie do Warszawy. Jesienią ta sama wystawa zawiśnie ponownie w głównej siedzibie Uniwersytetu Warszawskiego. Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci jest stowarzyszeniem naukowców, lekarzy i studentów. Od ponad 30 lat wspiera merytorycznie rozwój utalentowanych dzieci z całej Polski. Więcej o programie pomocy wybitnie zdolnym przeczytać można na stronach organizacji: www.fundusz.org.

UM Brodnica, Źródło artykułu: www.brodnica.miasto.biz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

  Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

  Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola