Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Mobilne centrum naukowe „Planeta Energii” zawita do Brodnicy 

Data publikacji: 2013-05-06, Data modyfikacji: 2013-05-06
A A AWydrukDrukuj  
 

Kolejka elektryczna zasilana energią słoneczną, film 3D, mini elektrownia wodna czy model silnika indukcyjnego, to tylko przykłady atrakcji, które już 16 i 17 maja będzie można zobaczyć w interaktywnym miasteczku „Planeta Energii” na Dużym Rynku w Brodnicy.

Wizyta mobilnego centrum edukacyjnego to nagroda w zorganizowanym przez Grupę ENERGA ogólnopolskim konkursie edukacyjnym, którego głównym celem jest propagowanie wiedzy o energii elektrycznej wśród najmłodszych. Pośród tegorocznych zwycięzców znalazła się klasa z Zespołu Szkół w Zbicznie. To właśnie dzięki nim mieszkańcy Brodnicy i okolic będą mogli odbyć niezwykłą podróż do krainy prądu. Film 3D o Energoludkach – sympatycznych mieszkańcach „Planety Energii”, niecodzienne pokazy i eksperymenty naukowe prowadzone przez wykładowców Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, multimedialne zabawy edukacyjne oraz wiele innych niespodzianek czeka na odwiedzających interaktywne miasteczko, które na dwa dni wyląduje na Dużym Rynku w Brodnicy. Goście „Planety Energii” w trakcie wizyty dowiedzą się czym jest energia elektryczna oraz jak racjonalnie i bezpiecznie należy z niej korzystać. W poprzednich edycjach programu „Planeta Energii” miasteczko odwiedziło ponad 46 tys. dzieci i 13 tys. dorosłych. Mamy nadzieję, że w tym roku nasze centrum edukacyjne będzie cieszyć się równie dużym zainteresowaniem. Dla naszych gości przygotowaliśmy wiele atrakcji i niespodzianek. Serdecznie zapraszamy do wspólnego zgłębiania tajników wiedzy o energii elektrycznej – mówi Grzegorz Orłowski, koordynator programu z Centrum Marketingu i Komunikacji ENERGA SA. Mobilne centrum „Planeta Energii” zlokalizowane będzie na Dużym Rynku. W godzinach 9:00-14:00 miasteczko będzie dostępne dla klas ze szkół podstawowych z Brodnicy i okolic, a od 15:00 do 18:00 dla wszystkich chętnych. Wstęp wolny.

Honorowy patronat nad wizytą miasteczka „Planeta Energii” sprawuje Burmistrz Brodnicy Jarosław Radacz

 „Planeta Energii” to projekt edukacyjny Grupy ENERGA realizowany od 2010 roku w ramach programu ENERGA Edukacja, skierowany do uczniów i nauczycieli klas I-III ze szkół podstawowych, którego głównym celem jest promowanie bezpiecznego i racjonalnego korzystania z energii elektrycznej. W dwóch poprzednich edycjach programu praktyczną wiedzę o prądzie zdobyło niemal 73 tys. dzieci z całej Polski. Projektowi co roku towarzyszy wędrujące interaktywne miasteczko „Planeta Energii”, które do tej pory odwiedziło 24 miasta.

***

 

 

UM Brodnica, Źródło artykułu: www.brodnica.miasto.biz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

  Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

  Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola