Belka
Piątek, 19 Lipca 2019   imieniny: Alfred, Wincenty, Włodzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Na ten sprzęt czekali bardzo długo 

Data publikacji: 2013-11-13, Data modyfikacji: 2013-11-13
A A AWydrukDrukuj  
 

Brodnicki Dom Kultury od dawna borykał się z problemem przestarzałego i nie spełniającego już swych funkcji sprzętu nagłośnieniowego i oświetleniowego. Trudno było nie zauważyć, że widowiska teatralne i muzyczne, które rozgrywały się na deskach BDK wymagają profesjonalnej oprawy - mówi dyr. BDK Waldemar Gęsicki -  Zakup nowego sprzętu stał się koniecznością. Dlatego wystartowaliśmy z wnioskiem o dofinansowanie projektu „Kuźnica Brodnicka-zakup sprzętu oświetleniowego i nagłośnieniowego do edukacji teatralnej i muzycznej” do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz do Burmistrza Brodnicy - dodaje dyrektor.

Placówce udało sie uzyskać dofinansowanie z Ministerstwa , wsparcia udzielił takze burmistrz. Całość zadania wyniosła: 157 878,00 zł. w tym, z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dotacja celowa wyniosła 100 tys zł. a z Gminy Miasta Brodnica 57 878,00 zł. 

Zakładane cele projektu zostały osiągnięte. Wyposażono scenę " Studia Teatralnego" i " Studia muzyki młodych". Stworzone zostały warunki do prezentacji ogromnego potencjału artystycznych możliwości uczestników zajęć, sekcji  i pracowni, które działają w lokalnym środowisku. BDK dysponuje teraz  profesjonalnym nagłośnieniem i oświetleniem scenicznym. Tym samym, stworzone zostały warunki  do prezentacji dorobku twórczego młodych talentów, formalnych i nieformalnych grup twórczych i zespołów "garażowych", funkcjonujących w naszym lokalnym środowisku. - Dzięki temu zakupowi Brodnicki Dom Kultury poszerzy swą ofertę kulturalną, poprzez lepsze przygotowanie własnych realizacji, w postaci sztuk teatralnych, spektakli, widowisk oraz recitali, z udziałem własnych i zaproszonych wykonawców - mówi dyr. W. Gęsicki. - Nowe wyposażenie umożliwi nam organizację profesjonalnych konkursów, festiwali, a także przeglądów o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.

Podsumowanie projektu „Kuźnica Brodnicka-zakup sprzętu oświetleniowego i nagłośnieniowego do edukacji teatralnej i muzycznej” nastąpi 6 grudnia 2013 r., w Brodnickim Domu Kultury, o godzinie 18:00. Wówczas, w nowym anturażu, będzie można obejrzeć spektakl „TABULATORUM LUNATICOS”, przygotowany przez instruktorów i wychowanków pracowni i sekcji Brodnickiego Domu Kultury. Spektakl ten dedykowany jest Mecenasom Kultury oraz wszystkim, których działania uskrzydlają  brodnickich  twórców i artystów.

 

 

UM Brodnica, Źródło artykułu: www.brodnica.miasto.biz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola