Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nie ma jak Brodnica 

Data publikacji: 2013-06-13, Data modyfikacji: 2013-06-13
A A AWydrukDrukuj  
 

16 czerwca 0 godz. 12.40 na antenie TVP 1 wyemitowany zostanie program Macieja Orłosia i Anny Karny „Nie ma jak Polska”, w którym mowa będzie również o Brodnicy.  

Program krajoznawczy „Nie ma jak Polska”, ukazuje się na antenie TVP 1 od ubiegłego roku. Maciej Orłoś i Anna Karna podróżują po Polsce, prezentując w niekonwencjonalny sposób nieznane atrakcje turystyczne. Prowadzący spierają się, kto z nich wybrał bardziej ekscytujące miejsca, ciekawiej je zaprezentował, a tym samym – skuteczniej zachęcił widzów do podróży do prezentowanego regionu. O tym, kto ma rację, decydują widzowie w głosowaniu sms-owym. Maciej Orłoś  do naszego miasta zawitał, a właściwie przypłynął kajakiem . Po zacumowaniu kajaku udał się wraz z ekipą realizującą program na brodnicki zamek, wszedł na wieżę skąd podziwiał uroczy widok. Na dziedzińcu zamkowym spotkał Annę Wazównę. Potem udał się na spacer po Brodnicy, odwiedzając oczywiście trójkątny rynek, kościół farny, Bramę Chełmińską i Mazurską.  O tym, jak postrzega nasze miasto i nasz region Maciej Orłoś bedzie można zobaczyć w najbliższą niedzielę. Zachęcamy do oglądania programu. 

 

UM Brodnica, Źródło artykułu: www.brodnica.miasto.biz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

  Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

  Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola