Belka
Czwartek, 18 Lipca 2019   imieniny: Kamil, Robert, Szymon
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

O "Górze Gór" opowie podróżniczka  

Data publikacji: 2014-01-06, Data modyfikacji: 2014-01-07
A A AWydrukDrukuj  
 

Burmistrz Brodnicy oraz Dyrektor MiPBP zapraszają na spotkanie z cyklu „Podróże dalekie i bliskie”. Spotkanie z podróżniczką i pisarką Moniką Witkowską oraz promocję jej najnowszej książki  pt. „Everest. Góra Gór.”

 16.01.2014 godz. 17.30 Sala Wielka Pałacu Anny Wazówny

 EVEREST – GÓRA GÓR

Marzenia się spełniają, ale często wymaga to wiele wysiłku i determinacji. Dowodem jest wyprawa na Everest, jaką Monika Witkowska odbyła wiosną ubiegłego roku. W trakcie prelekcji będzie okazja aby zobaczyć, jak rzeczywiście wygląda wspinanie na najwyższą górę świata, co z tego co się mówi o tej górze jest prawdą, a co mitem, dowiemy się też kim są Szerpowie i jakie mają zwyczaje, co robić aby nie obrazić duchów gór, jak długo gotuje się jajo na szczycie Everestu i w ogóle jak się w do takiej wyprawy przygotować?
Przy okazji będzie możliwość uzyskania autografu w najnowszej książce Moniki: „Everest. Góra Gór”.

 

Monika Witkowska –  całe jej życie (prywatne i zawodowe) obraca się wokół podróży. Pracuje jako dziennikarka, pisząc artykuły i książki (oczywiście o podróżach), do tego jest pilotem wycieczek i przewodnikiem górskim. Wszystkie oszczędności Monika przeznacza na swoje pasje czyli jeżdżenie po świecie (jak najtaniej, lokalnymi środkami lokomocji lub autostopem, zwykle w pojedynkę, bo twierdzi że tak najłatwiej złapać kontakt z miejscowymi ludźmi) – dzięki temu odwiedziła ok.160 krajów, na wszystkich kontynentach. Wśród licznych, powiązanych z podróżami hobby Moniki jest m.in. żeglarstwo morsko-oceaniczne (na koncie m.in. opłynięcie Przylądka Horn czy rejsy polarne) oraz wspinaczka wysokogórska, z czym wiązała się jedna z ostatnich wypraw, czyli będące tematem naszego spotkania zdobywanie Mt Everestu.
Więcej o Monice na jej stronie: www.monikawitkowska.pl

UM Brodnica, Źródło artykułu: www.brodnica.miasto.biz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola