Belka
Sobota, 16 Lutego 2019   imieniny: Danuta, Juliana, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej w brodnickich parafiach  

Data publikacji: 2013-08-08, Data modyfikacji: 2013-08-08
A A AWydrukDrukuj  
 

Od 8 do 11 oraz od 16 do 17 sierpnia br. gościmy w Brodnicy kopię Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, która od blisko roku peregrynuje po miastach i wioskach diecezji toruńskiej.

To ważne dla katolików wydarzenie. Brodniczanie przygotowywali się na przyjęcie Obrazu do swoich parafii zarówno duchowo, jak i poprzez dekorowanie domów ozdobami i chorągiewkami związanymi z Matką Boską Częstochowską. Również miasto zaangażowało się  w dekorowanie ulic i placów. Pojawiły się na nich  banery z napisami  witającymi Obraz, flagi polskie, papieskie i  maryjne oraz girlandy z chorągiewkami.   

9 sierpnia o godz. 17.00 Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej przyjedzie  z Parafii pw. Matki Boskiej Fatimskiej  na Duży Rynek. by po krótkiej procesji zostać wprowadzonym do matki brodnickich kościołów -  Fary. Tam nastąpi również przywitanie Obrazu przez władze kościelne i władze miasta . Z Parafii pw. Św, Katarzyny Aleksandryjskiej obraz przewieziony zostanie 10 sierpnia do Parafii pw. Jezusa Miłosiernego, a w dniach 16 i 17 sierpnia zagości w kościele klasztornym w Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia  

 

 

UM Brodnica, Źródło artykułu: www.brodnica.miasto.biz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola