Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Organizacja pracy dla skazanych 

Data publikacji: 2013-10-24, Data modyfikacji: 2013-10-28
A A AWydrukDrukuj  
 

W porozumieniu i na podstawie opinii Prezesa Sądu Rejonowego w Brodnicy, Urząd Miejski w Brodnicy aktualizuje wykaz podmiotów, w których wykonywana jest kara ograniczenia wolności i praca społecznie użyteczna. Określenie „podmiot” oznacza placówki oświatowo-wychowawcze, placówki służby zdrowia, jednostki organizacyjne pomocy społecznej, stowarzyszenia, instytucje, organizacje, niosące pomoc charytatywną, zakłady pracy, itp.

Realizacja tego typu kary wymierzonej przez sąd odbywa się zgodnie z Kodeksem karnym wykonawczym oraz rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 1 czerwca 2010r. w sprawie podmiotów, w których jest wykonywana kara ograniczenia wolności oraz praca społecznie użyteczna (Dz.U. Nr 10, poz. 98).

Jest to wykonywanie pracy na cele społeczne przez osoby skazane zobowiązane do wykonania takich prac w ramach kary ograniczenia wolności. Organizacja takich miejsc pracy może odbywać się na terenie każdego podmiotu, zainteresowanego świadczeniem prac społecznie użytecznych na ich rzecz. Wykonywanie tych prac w podmiotach, czyli w zakładzie pracy, czy placówce, itd., odbywa się w porozumieniu z sądowymi kuratorami działającymi przy Sądzie Rejonowym w Brodnicy.

W przypadku zainteresowania podmiotów - zakładu, organizacji, instytucji, itp. taką formą pracy, zgłoszenie gotowości przyjęcia skazanych należy kierować bezpośrednio do Prezesa Sądu Rejonowego w Brodnicy, bądź do Urzędu Miejskiego w Brodnicy, który prowadzi wykaz podmiotów, w których taka praca społeczna jest wykonywana.

Dane niezbędne do przedmiotowego zgłoszenia dotyczą:

- nazwy i adresu podmiotu (zakładu, stowarzyszenia, spółki, instytucji),

- rodzaju pracy, którą mogą wykonywać skazani,

- liczby skazanych, którzy mogliby wykonywać pracę,

- liczby godzin pracy w przeliczeniu na jednego skazanego w ramach 1 miesiąca,

- danych pracownika odpowiedzialnego za organizowanie, przebieg i kontrolowanie pracy.

 

UM Brodnica, Źródło artykułu: www.brodnica.miasto.biz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

  Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

  Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola