Belka
Piątek, 19 Lipca 2019   imieniny: Alfred, Wincenty, Włodzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pojedziemy obwodnicą  

Data publikacji: 2013-12-23, Data modyfikacji: 2014-01-15
A A AWydrukDrukuj  
 

Przed świętami Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Bydgoszczy  zrobiła miastu bardzo potrzebny prezent, ogłaszając przetarg na budowę obwodnicy Brodnicy w ciągu drogi krajowej nr 15.

Postępowanie przetargowe jest prowadzone w trybie ograniczonym. Oznacza to, że w pierwszym etapie będą składane wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Do drugiego etapu zaproszeni zostaną tylko wykonawcy (maksymalnie 20), którzy realnie będą mogli wykonać tę inwestycję w określonym czasie. Taki wykonawca musi wykazać się  doświadczeniem w realizacji podobnych inwestycji, wiedzą, dobrą  kadrą oraz  zdolnością ekonomiczną i finansową. Oczywiście, również wszystkie warunki określone w treści ogłoszenia o zamówieniu. Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu wyznaczono na 20 stycznia 2014.

Obwodnica na Olsztyn to prawie 1,5 km trasa, która  omija miasto od północy i znacznie skraca czas przejazdu kierowcom jadącym z Torunia. Z pewnością ograniczy ona  też natężenie ruchu w centrum miasta  i tym samym będzie łatwiej poruszało się i zmotoryzowanym i pieszym brodniczanom.

Przypomnijmy, że inwestycja zakłada budowę nowej jezdni drogi nr 15, budowę estakady nad ul. Wiejską, torami PKP i terenami zalewowymi.

Budowa obwodnicy ma zostać zakończona w 2015 roku.


 

 

UM Brodnica, Źródło artykułu: www.brodnica.miasto.biz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola