Belka
Sobota, 16 Lutego 2019   imieniny: Danuta, Juliana, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Posprzątaj swoją okolicę 

Data publikacji: 2013-09-09, Data modyfikacji: 2013-09-09
A A AWydrukDrukuj  
 

W dniach 20-22 września 2013 r. Fundacja „Nasza Ziemia” i Fundacja ,,Sprzątanie Świata – Polska’’ organizuje już dwudziestą ogólnopolską akcję „Sprzątanie Świata – Polska 2013”.

Urząd Miejski w Brodnicy aktywnie włącza się w akcję. Chcąc zadbać o nasze miasto zwracamy się z prośbą do mieszkańców o podawanie informacji na temat lokalizacji zaśmieconych terenów znajdujących się w naszym mieście. Dla biorących udział w przedsięwzięciu zapewniamy bezpłatne worki i rękawice, które będą do odbioru w dniach od 17 do 19 września 2013 roku, w godz. 900-1500, w Urzędzie Miejskim w Brodnicy (Biuro Ochrony Środowiska – pok. 308).

We współpracy z PGK Sp. z o. o. w Brodnicy w dniu 21.09.2013 r. zostanie również zorganizowana bezpłatna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Kontener na w/w odpady ustawiony będzie tego dnia na składowisku odpadów w Brodnicy przy ul. Ustronie 20 c w godzinach od 7:00 do 15:00. Zgromadzone natomiast odpady podczas „Sprzątania Świata” zostaną odebrane z przed siedzib brodnickich szkół i przedszkoli po zakończeniu akcji.

Więcej informacji dotyczących akcji ,,Sprzątanie Świata’’ udziela Biuro Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Brodnicy tel. 564930335.

W bieżącym roku sprzątanie świata jest prowadzone pod hasłem: "Odkrywamy czystą Polskę". Szczegółowe informacje o akcji można znaleźć na stronach www.sprzatanieswiata-polska.pl, oraz www.naszaziemia.pl. Tegoroczna akcja to propagowanie selektywnej zbiórki odpadów oraz unikanie ich tworzenia. W związku z nowym systemem gospodarowania odpadami wskazanie, jak ważne jest prawidłowe postępowanie z odpadami i dbanie o to, aby było ich jak najmniej. Ważnym elementem tegorocznej akcji jest również wskazanie problemu wyrzucania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego do śmietników.

 

UM Brodnica, Źródło artykułu: www.brodnica.miasto.biz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola