Belka
Sobota, 28 Listopada 2020   imieniny: Jakub, Lesław, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Powiat Brodnicki: Anna Wazówna w starostwie

Data publikacji: 2018-06-05, Data modyfikacji: 2018-06-05
A A AWydrukDrukuj  
 
Powiat Brodnicki: Anna Wazówna w starostwie
Niecodzienny gość odwiedził Starostwo w Brodnicy, budząc zainteresowanie pracowników i klientów urzędu. Anna Wazówna- jakby zeszła z portretu – we wspaniałej dworskiej sukni, ozdobionej słynnymi klejnotami odwiedziła starostów i urzędników.

W rolę Anny Wazówny wcieliła się Agata Borkowska, uczennica Zespołu Szkół w Pokrzydowie, a okazją do tego była trzecia edycja konkursu powiatowego pod hasłem” Na tropie zabytków powiatu brodnickiego”. Konkurs odbył się 29 maja w ZS Pokrzydowie, a Anna Wazówna była jego ozdobą. 

W konkursie wiedzy o zabytkach wzięli udział uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych z ZS w Pokrzydowie, SP 7 w Brodnicy oraz ze szkół z Jabłonowa, Osieka, Pokrzydowa i Zbiczna.
- Wszyscy uczniowie wykazali się wspaniałą wiedzą. Konkurs rozstrzygnęła konkurencja plastyczna. Zwyciężyła drużyna ze szkoły w Pokrzydowie , drugie miejsce zajęli zawodnicy z SP Jabłonowo, trzecie- z SP w Zbicznie. Konkurs wpisany jest na listę Kuratora Oświaty, więc udział w nim i zajęte miejsce będzie wpisane na świadectwie- wyjaśnia Aleksandra Ładzik, która z Aleksandrą Findling i Joanną Krygier zorganizowała konkurs.
- Wspaniała suknię dla królewny Anny, wg wzoru z portretu, uszyła Beata Korfanty. To mama ucznia, nasza „ bajkowa krawcowa”, która od dawna szyje stroje do szkolnych przedstawień – informuje Barbara Kopańska, dyrektor ZS w Jabłonowie. 

Konkurs dofinansowany był przez Starostwo w Brodnicy, Urząd Gminy Zbiczno, Dyrektora i Radę Rodziców w ZS Pokrzydowie.

Starostwo Powiatowe w Brodnicy, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola