Belka
Sobota, 28 Listopada 2020   imieniny: Jakub, Lesław, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Powiat Brodnicki: Biuro Rzeczy Znalezionych

Data publikacji: 2018-02-01, Data modyfikacji: 2018-02-01
A A AWydrukDrukuj  
 
Powiat Brodnicki: Biuro Rzeczy Znalezionych

W Starostwie Powiatowym w Brodnicy działa Biuro Rzeczy Znalezionych. 

W styczniu 2018 r. do brodnickiej Komendy Policji zgłosiła się kobieta, która w Brodnicy znalazła pieniądze. Właściciel powinien zgłosić się do starostwa po odbiór zguby. To nie jedyny przypadek odnalezionego mienia, które czeka na swojego właściciela w starostwie. 

W Starostwie Powiatowym w Brodnicy funkcjonuje Biuro Rzeczy Znalezionych. Tu trafiły pieniądze, które ostatnio znalazła brodniczanka. 

Osoba, która zgubiła pieniądze może je odzyskać , zgłaszając się do Wydziału Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Brodnicy, ul. Kamionka 18, pokój nr 201 (II piętro) tel.: 56/4950809.

Powyższy przypadek nie jest jedynym. W Biurze Rzeczy znalezionych w Starostwie w Brodnicy jest także inna odnaleziona w Brodnicy kwota pieniędzy, która też czeka na właściciela.

Jeśli więc poszukujemy utraconej rzeczy, warto kontaktować się z Biurem Rzeczy Znalezionych w Starostwie Powiatowym w Brodnicy, ul. Kamionka 18.

Pouczenie:
1. Zgodnie z art. 187 § 1 Kodeksu cywilnego rzecz znaleziona, która nie zostanie przez osobę uprawnioną odebrana w ciągu roku od dnia doręczenia jej wezwania do odbioru, a w przypadku niemożności wezwania - w ciągu dwóch lat od jej znalezienia, staje się własnością znalazcy, jeżeli uczynił on zadość swoim obowiązkom. Jeżeli jednak rzecz została oddana staroście, znalazca staje się jej właścicielem, jeżeli rzecz odebrał w wyznaczonym przez starostę terminie.
2. Warunkiem odebrania rzeczy znalezionej jest złożenie szczegółowego opisu tej rzeczy lub przedstawienie dokumentów potwierdzających prawo własności.
3. Starostwo Powiatowe w Brodnicy nie ponosi odpowiedzialności za stan techniczny znalezionych rzeczy.

jednostki samorządu terytorialnego, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola