Belka
Piątek, 19 Lipca 2019   imieniny: Alfred, Wincenty, Włodzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Powiat Brodnicki: Brodnickie Promocje

Data publikacji: 2018-01-31, Data modyfikacji: 2018-01-31
A A AWydrukDrukuj  
 
Powiat Brodnicki: Brodnickie Promocje

„Miedzą gnał czarny pies" - to tytuł nowej książki Bogumiła Drogoroba, dziennikarza i pisarza, od kilkudziesięciu lat związanego z powiatem brodnickim. Na spotkaniu z czytelnikami autor mówił o swoich inspiracjach i kulturowych fascynacjach.

25 stycznia w Pałacu Anny Wazówny na spotkaniu z cyklu „Brodnickie Promocje” czytelnicy mieli okazję do rozmowy z Bogumiłem Drogorobem, który prezentował swoją najnowszą książkę pt. „Miedzą gnał czarny pies".

Proza, w której czuje się rytm, energię i klimat peryferyjnej Polski lokalnej, przedstawia ludzi żyjących tuż obok nas. W tym świecie zwykłym autor dostrzega niezwykłość. Okrasza ją subtelnym humorem i akceptacją życia.

jednostki samorządu terytorialnego, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola