Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Powiat Brodnicki: Ekologiczny festyn

Data publikacji: 2017-09-08, Data modyfikacji: 2017-09-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Powiat Brodnicki: Ekologiczny festyn

16 września w parku przy Starostwie w Brodnicy odbędzie się piąte już „ Letnie spotkanie z ekologią”. Są już pierwsze prace na konkurs towarzyszący imprezie.

Festyn „ Środowisko ponad wszystko, czyli Letnie spotkanie z ekologią” to impreza organizowana od pięciu lat przez Starostwo w Brodnicy.

Także w tym roku w czasie festynu będą stoiska ze zdrową żywnością , prelekcje ekologiczne oraz wiele innych atrakcji, związanych z ekologią i zdrowym stylem życia.

„Naszej imprezie zawsze towarzyszą konkursy ekologiczne. W czasie festynu wręczamy nagrody zwycięzcom i upominki uczestnikom konkursów plastycznych. Do starostwa już spływają makiety przedstawiająca piękno przyrody powiatu brodnickiego, prezentacje multimedialne i + arcydzieła z odpadów+” mówi Anna Szczepaniak naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju starostwa. 
  
Są już także przygotowane atrakcyjne nagrody, ufundowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
jednostki samorządu terytorialnego, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

  Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

  Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola