Belka
Sobota, 23 Lutego 2019   imieniny: Romana, Izabela, Damian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Powiat Brodnicki: Kształcenie zawodowe

Data publikacji: 2017-12-19, Data modyfikacji: 2017-12-19
A A AWydrukDrukuj  
 
Powiat Brodnicki: Kształcenie zawodowe

Gospodarze Powiatu Brodnickiego podpisali umowę na realizację programu , który daje nowe możliwości w kształceniu zawodowym w szkołach powiatu brodnickiego. W CKPiU oraz szkole w Jabłonowie będą m.in. dodatkowe zajęcia i sprzęt. 

Do szkół kształcenia zawodowego w powiecie brodnickim trafią dodatkowe środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko- Pomorskiego na lata 2014-2020.

„Złożyliśmy wniosek o dofinansowanie szkolnictwa zawodowego, a nasz projekt ma tytuł „Nie pracuję dla pieniędzy to pieniądz pracuje dla mnie”. Łączna wartość projektu to prawie dwa miliony złotych , w tym wkład własny z budżetu Powiatu wyniesie prawie 300 tysięcy złotych, a otrzymamy ponad milion 600 tysięcy złotych dofinansowania, czyli 85 proc. wartości całego projektu” – mówi starosta Piotr Boiński.

Projekt realizowany będzie od września 2018 do września 2020 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy i Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim. 

Programem objęci zostaną uczniowie i nauczyciele technikum, a program zapewni m.in.:

- dodatkowe zajęcia pozalekcyjne z przedmiotów zawodowych;

- utworzenie szkolnych punktów informacji i kariery;

- doradztwo zawodowe;

- staże zawodowe;

- kursy zawodowe i szkolenia dla uczniów (m.in. kursy prawa jazdy kat B i kat B+E);

- studia podyplomowe dla nauczycieli. 

„W ramach programu będą także doposażone pracownie kształcenia zawodowego w szkołach. Między innymi kupimy nowy sprzęt kuchenny i IT. Ponadto do pracowni agrotroniki i mechanizacji rolnictwa (CKZiU) zakupiony zostanie ciągnik wraz z symulatorem pracy i nawigacji” – informuje wicestarosta Mariusz Klonowski.

jednostki samorządu terytorialnego, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola