Belka
Czwartek, 18 Lipca 2019   imieniny: Kamil, Robert, Szymon
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Powiat Brodnicki: Mistrzynie Polski

Data publikacji: 2018-01-05, Data modyfikacji: 2018-01-05
A A AWydrukDrukuj  
 
Powiat Brodnicki: Mistrzynie Polski

Natalia Wojnowska, Martyna Mierzejewska, Natalia Wesołowska i Dominika Małkowska z MUKL Brodnica zdobyły złoty medal na Mistrzostwach Polski.

Świetnie spisały się brodnickie lekkoatletki, podopieczne Zenona Rosińskiego w mistrzostwach Polski U 16 w Lekkiej Atletyce w Białej Podlaskiej.

24 września 2017 roku Natalia Wojnowska, Martyna Mierzejewska, Natalia Wesołowska i Dominika Małkowska z Młodzieżowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Brodnica zdobyły zloty medal w sztafecie 4x 100 metrów z rekordowym wynikiem sezonu - 49.77s. To najlepszy wynik w tej kategorii i tym przedziale wiekowym od 2013 roku. 

Na spotkaniu w starostwie mistrzynie i trener odebrali gratulacje od wicestarosty Mariusza Klonowskiego i Romana Pytlasińskieg, przewodniczącego Rady Powiatu w Brodnicy.

SP w Brodnicy, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola