Belka
Czwartek, 18 Lipca 2019   imieniny: Kamil, Robert, Szymon
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Powiat Brodnicki: Mizerny ryczałt

Data publikacji: 2017-09-18, Data modyfikacji: 2017-09-18
A A AWydrukDrukuj  
 
Powiat Brodnicki: Mizerny ryczałt

Od października 2017 szpitale w Polsce będą „ryczałtowane”. Brodnicki szpital jest w sieci ,ale ryczałt przyznany przez NFZ może wymusić ograniczenia usług medycznych i spowodować zahamowanie dotychczasowego dynamicznego rozwoju udzielania świadczeń medycznych. 

15 września br. w czasie konferencji prasowej starosta Piotr Boiński i Dariusz Szczepański, dyrektor szpitala informowali o kondycji brodnickiego szpitala wobec zmian, jakie wprowadzane są w systemie opieki medycznej w Polsce. 

„Szpital w Brodnicy stale się rozwija i zwiększa ilość usług i przyjmowanych pacjentów. Działania szpitala bilansują się. Powiat nie musi też dopłacać do systematycznie spłacanego przez szpital kredytu, co jest zasługą i dyrekcji, i załogi szpitala” mówił starosta Piotr Boiński.

Od października br. zmieniają się zasady finansowania polskich szpitali, które mogą zahamować rozwój brodnickiej placówki. 
  
„Jesteśmy w sieci szpitali, których działalność będzie ryczałtowana przez budżet państwa, jednak wysokość tego finansowania zapowiada się tak źle, że trudno będzie zbilansować bieżącą działalność, bez ograniczania usług” informował dyrektor Dariusz Szczepański.

Finansom szpitala zagrażają także niezapłacone przez NFZ tzw. „nadwykonania”. W ostatnich ośmiu miesiącach w szpitalu wykonano więcej usług medycznych niż zakontraktowano za ok. 2,5 miliona złotych. Były to głównie procedury ratujące życie, a mimo tego NFZ ociąga się z zapłatą za wykonane usługi.

Dyrekcja ZOZ zapowiada, że w przypadku braku płatności, będzie zmuszona dochodzić swoich roszczeń w sądzie, tymczasem żeby nie wpaść w spiralę zadłużenia, planuje ograniczenie działalności trzech poradni specjalistycznych.

„Liczymy na szczególne potraktowanie szpitala, wg obietnic ministra Radziwiłła, który zapewniał, że szpitale, które dostosowywały się do wymagań sanitarnych, będą traktowane specjalnie” mówił starosta Piotr Boiński. Dodatkowo zapowiedział, że jeśli szpital będzie w stanie dalej sam spłacać kredyt, to Powiat w IV kwartale zakupi nowy mammograf.
jednostki samorządu terytorialnego, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola