Belka
Środa, 17 Lipca 2019   imieniny: Aneta, Bogdan, Aleksy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Powiat Brodnicki: Powiatowy Konkurs Kolęd

Data publikacji: 2017-12-15, Data modyfikacji: 2017-12-15
A A AWydrukDrukuj  
 
Powiat Brodnicki: Powiatowy Konkurs Kolęd

13 grudnia 2017 roku w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim po raz drugi odbył się Powiatowy Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych, śpiewanych w języku angielskim.

Do udziału w Powiatowym Konkursie Kolęd i Piosenek Świątecznych w Jabłonowie przystąpili uczniowie ze Szkół Podstawowych z Górzna, Brodnicy, Małk, Drużyn, Świedziebni i Jabłonowa Pomorskiego.

Po wysłuchaniu wszystkich wokalistów, jury w składzie: Justyna Prajs, Milena Grabowska i Alicja Monczkowska wyróżniło następujących wokalistów:

W kategorii soliści – klasy I-IV: I miejsce zajęła Victoria Vera Wiczyńska z Górzna, II miejsce Kinga Goryńska z Jabłonowa Pomorskiego, a III miejsce przyznano Maksymilianowi Łobodzie ze Zbiczna. W kategorii soliści – klasy V-VII: I miejsce zajęła Zuzanna Grodzka z Jabłonowa Pomorskiego, II miejsce Julia Strzelecka z Jabłonowa Pomorskiego, III miejsce ex aequo zajęły: Maja Sankiewicz z Jabłonowa Pomorskiego i Karolina Laskowska z Małk. 
W tej kategorii wyróżniono Wiktorię Cymańską z Jabłonowa Pomorskiego. 

W kategorii zespoły – klasy I-III przyznano tylko jedno miejsce, które zajął zespół w składzie: Aleksandra Piasecka, Maja Tarnogórska i Lena Bielik z Jabłonowa Pomorskiego. W kategorii zespoły – klasy IV-VII: I miejsce należało do zespołu w składzie: Marta Orłowska, Julia Łapkiewicz i Adam Kotuła z Drużyn, II miejsce zajął zespół w składzie: Agata Dumanowska i Natalia Cieplińska z Jabłonowa Pomorskiego, a III miejsce przyznano zespołowi w składzie: Pola Byrwa i Oliwia Szumotalska także z Jabłonowa Pomorskiego.

Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych zorganizowali nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim (Alla Savchuk, Jelena Torbicka oraz Małgorzata Markowska) we współpracy z Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim.

Konkurs współfinansowany był przez Starostwo Powiatowe w Brodnicy oraz Miasto i Gminę Jabłonowo Pomorskie.

Serwis Samorządowy PAP, Źródło artykułu: SP w Brodnicy
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola