Belka
Środa, 24 Lipca 2019   imieniny: Kinga, Krystyna, Olga
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Powiat Brodnicki: Przewodnik turystyczny

Data publikacji: 2017-07-27, Data modyfikacji: 2017-07-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Powiat Brodnicki: Przewodnik turystyczny

Stowarzyszenie Miast Gmin i Powiatów Dorzecza Drwęcy sfinansowało wydanie przewodnika turystycznego „ Z biegiem Drwęcy”. Jest też aplikacja mobilna przewodnika na smartphony. 

„ Z biegiem Drwęcy” to interesujący przewodnik po regionie, w którym turyści, miłośnicy regionu znajdą wiele ciekawych informacji o przyrodzie, zabytkach i ciekawych miejscach w regionie.

Teksty dr. Aleksandra Blachowskiego i Marcina Grabowskiego, uzupełnione zdjęciami Marcina Karasińskiego i rysunkami Marii Boguszewskiej i Ewy Rybickiej dają fascynujący obraz dorzecza Drwęcy.

„Zdecydowaliśmy się na kolejne wydanie przewodnika, który zdobył już uznanie odbiorców, ale tym razem wzbogaciliśmy go o mobilną aplikację na telefon” mówi Mariusz Klonowski, wicestarosta, prezes stowarzyszenia Miast Gmin i Powiatów Dorzecza Drwęcy.

Aplikacja jest bezpłatna i zawiera m.in. mapę z zaznaczoną lokalizacją Ciekawych miejsc z funkcją nawigacji, opisami i galerią zdjęć.

Jest też quiz dla uważnych czytelników oraz możliwość zrobienia sobie lub znajomym zdjęcia z bobrem, łosiem czy jeleniem.

informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola