Belka
Środa, 24 Lipca 2019   imieniny: Kinga, Krystyna, Olga
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Powiat Brodnicki: Specjalna Sesja

Data publikacji: 2018-01-15, Data modyfikacji: 2018-01-15
A A AWydrukDrukuj  
 
Powiat Brodnicki: Specjalna Sesja

9 stycznia br. w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyła się Specjalna Sesja Osób Niepełnosprawnych.

Organizatorem spotkania był Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego we współpracy z kujawsko-pomorskim oddziałem Ligi Kobiet Polskich i Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. 

Sesji przewodziło prezydium w składzie: przewodniczący sejmiku Ryszard Bober, wiceprzewodniczący sejmiku Marek Nowak, marszałek województwa Piotr Całbecki, dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Oddziału PFRON Aleksandra Gierej i przewodnicząca kujawsko-pomorskiego oddziału Ligi Kobiet Polskich Anna Komoń. 

To dziewiąta edycja tego wydarzenia, które co roku spotyka się z szerokim zainteresowaniem wśród osób dotkniętych różnymi niepełnosprawnościami. Założeniem organizatorów jest identyfikacja, prezentacja i popularyzacja problemów prawnych, ekonomicznych i społecznych osób niepełnosprawnych oraz szukanie propozycji ich konkretnych rozwiązań. 

Zarówno przewodniczący sejmiku Ryszard Bober jak i marszałek województwa Piotr Całbecki zapewnili, że tradycja będzie kontynuowana i takie sesje będą się w dalszym ciągu cyklicznie odbywały, bo nie ma lepszej formy poznania czyichś problemów, niż wzajemne spotkanie i dyskusja na ten temat.

W sesji wzięli udział niepełnosprawni reprezentanci różnych organizacji pozarządowych, stowarzyszeń, warsztatów terapii zajęciowej z całego województwa – w tym Warsztat Terapii Zajęciowej z Brodnicy - którzy zasiadając w ławach sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiej, wcielili się niejako w role radnych województwa. Podczas obrad zgłoszono cztery interpelacje. 

Kancelaria Sejmiku

jednostki samorządu terytorialnego, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola