Belka
Czwartek, 18 Lipca 2019   imieniny: Kamil, Robert, Szymon
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Powiat Brodnicki: Szpital z dofinansowaniem

Data publikacji: 2017-11-13, Data modyfikacji: 2017-11-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Powiat Brodnicki: Szpital z dofinansowaniem

Sukcesem zakończyły się starania Zarządu Powiatu i dyrekcji ZOZ o pozyskanie pieniędzy dla brodnickiego szpitala. Dzięki dofinansowaniu będzie możliwy remont budynków pogotowia i nowy sprzęt dla SOR. 

Po rozbudowie i modernizacji brodnickiego szpitala w 2016 roku na remont czekał jeszcze budynek ratownictwa medycznego i garaże dla karetek pogotowia.

„Udało się pozyskać dofinansowanie z ministerstwa zdrowia. Mamy też teren, który ten remont pozwoli przeprowadzić. Podpisaliśmy już akty notarialne z Miastem Brodnicą, formalnie przejęliśmy działki , wszystko jest więc gotowe, by ruszyć z pracami budowlanymi” – mówi starosta Piotr Boiński.

Dyrektor szpitala informuje, że jeszcze w tym roku ogłoszony będzie przetarg na wykonanie remontu budynków Pogotowia. 

„Jeśli uda się wyłonić wykonawcę w pierwszym przetargu, w marcu mogłyby ruszyć prace, których zakończenie planowalibyśmy na koniec lata 2018 roku. Powstanie zespół budynków, w których mieścić się będzie m.in. sala szkoleniowa, pomieszczenia socjalne i ogrzewane, przelotowe garaże z wyjazdem prawie na ul. Wiejską” – mówi dyrektor Dariusz Szczepański.

Także niebawem doposażony będzie Szpitalny Oddział Ratunkowy.

„Ponad milion złotych zainwestujemy w Szpitalny Oddział Ratunkowy. To środki, które zwrócono nam za inwestycje, które wcześniej wykonaliśmy ze środków własnych. Po zakupach nowego sprzętu SOR w brodnickim szpitalu będzie najlepszym w okolicy, wyposażonym tak dobrze, jak duże SOR np. w Bydgoszczy” - mówi dyrektor Dariusz Szczepański .

, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola