Belka
Niedziela, 21 Lipca 2019   imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Powiat Brodnicki: Ważne dla kierowców

Data publikacji: 2017-11-17, Data modyfikacji: 2017-11-17
A A AWydrukDrukuj  
 
Powiat Brodnicki: Ważne dla kierowców

13 listopada 2017 r. w Polsce został wdrożony system Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców 2.0. System nie przyjmuje danych o badaniach wykonywanych w stacjach diagnostycznych niemających podłączenia do CEPiK i działają w trybie awaryjnym. 

W powiecie brodnickim działa osiem Stacji Kontroli Pojazdów, które wykonują przeglądy techniczne pojazdów. 
Pięć stacji działa poprawnie ,tj. posiada połączenie z CEPiK 2.0 , informacje do CEPiK 2.0 przesyłane są na bieżąco. 

Trzy stacje kontroli pojazdów działają w trybie awaryjnym. 

Badania techniczne wykonywane w tych trzech stacjach nie są przesyłane do CEPiK 2.0, w związku z czym wnioski klientów ,którzy w nich wykonali przeglądy i chcą np. zarejestrować pojazd lub wymienić zapisany dowód rejestracyjny, są blokowane przez system. 

„Problem ten jednocześnie został zgłoszony do Ministerstwa Cyfryzacji . Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa w Brodnicy został poinformowany, że Ministerstwo zdaje sobie sprawę z tej sytuacji i pracuje nad jego rozwiązaniem” - mówi Jacek Szamot, naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu starostwa. 

Jak informuje naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu w starostwie, stacje kontroli pojazdów w powiecie brodnickim, które działają w trybie awaryjnym to:

a) Podstawowa Stacja Kontroli Pojazdów Kamiński i Spółka Karbowo ul. Olsztyńska 5, 87-300 Brodnica - działa awaryjnie z powodu braku certyfikatu VPN , który umożliwia podłączenie do CEPiK 2.0 . 

b) Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Kujawsko – Pomorski Transport Samochodowy Spółka Akcyjna , ul. Podgórna 66A, 87-300 Brodnica - z powodu problemu , leżącego po stronie dostawcy oprogramowania firmy NORCOM,

c) Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Spółdzielnia Kółek Rolniczych, ul. Przemysłowa 1, 87-330 Jabłonowo Pomorskie - z powodu problemu, leżącego po stronie dostawcy oprogramowania firmy NORCOM .

, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola