Belka
Sobota, 28 Listopada 2020   imieniny: Jakub, Lesław, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Powiat Brodnicki: Wczesne wykrywanie raka

Data publikacji: 2018-05-02, Data modyfikacji: 2018-05-02
A A AWydrukDrukuj  
 
Powiat Brodnicki: Wczesne wykrywanie raka

Szpital w Brodnicy realizuje projekt profilaktyczny, pozwalający wcześnie wykryć raka jelita grubego. Zaprasza mieszkańców do badanie, które może uratować życie. 

- Zespół lekarsko-pielęgniarski w brodnickim szpitalu wykonał 42 kolonoskopie, a pięć z nich to kolonoskopie z polipektomią . W pierwszym kwartale 2018 roku przeprowadziliśmy także spotkania dla kadr POZ oraz informacyjno-edukacyjne dla uczestników projektu. W spotkaniach w Brodnicy i Zbicznie wzięło udział 67 osób - informuje Ewa Jarzembowska, asystent koordynatora projektów szpitalu w Brodnicy.

Osoby zainteresowane badaniami mogą zgłaszać się do biura projektu w ZOZ Brodnica , ul. Wiejska 9 tel. 56 66 89 239
Biuro czynne jest w godzinach 7-15 od poniedziałku do piątku. Można tu umówić się na kolonoskopię, wypełnić ankiety, pobrać preparat oczyszczający do kolonoskopii i uzyskać informację odnośnie projektu, kwalifikacji do projektu oraz uzyskać informacje niezbędne do przygotowania się do badania.

Obecnie czas oczekiwania na badanie kolonoskopowe wynosi dwa tygodnie. Badania odbywają się również w soboty. Pacjenci spoza Brodnicy, po złożeniu wniosku, otrzymują zwrot kosztów dojazdu (do kwoty najtańszego środka transportu).

jednostki samorządu terytorialnego, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola