Belka
Sobota, 16 Lutego 2019   imieniny: Danuta, Juliana, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Powiat Brodnicki: Z piosenką turystyczną

Data publikacji: 2017-12-20, Data modyfikacji: 2017-12-20
A A AWydrukDrukuj  
 
Powiat Brodnicki: Z piosenką turystyczną

Pięć zespołów zaprezentowało się na III Powiatowym Festiwalu Piosenki Kolejowej i Turystycznej w Jabłonowie Pomorskim. 

16 grudnia 2017 roku w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim odbył się III Powiatowy Festiwal Piosenki Kolejowej i Turystycznej. 

W festiwalu udział wzięły zespoły: „Złote Kłosy” z Jabłonowa Pomorskiego, „Zamkowe Gosposie” z Jabłonowa Zamek, „Seniorki” z Jabłonowa Pomorskiego, „Józefinki” ze Świecia nad Osą oraz „Złoty Wiek” z Gruty. 

Śpiewano piosenki turystyczno-kolejowe i świąteczne.

Festiwal współfinansowany był przez Powiat Brodnicki, Miasto i Gminę Jabłonowo Pomorskie oraz Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim.

jednostki samorządu terytorialnego, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola