Belka
Piątek, 19 Lipca 2019   imieniny: Alfred, Wincenty, Włodzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Powiat Brodnicki: Zdolna młodzież

Data publikacji: 2017-11-17, Data modyfikacji: 2017-11-17
A A AWydrukDrukuj  
 
Powiat Brodnicki: Zdolna młodzież

Wystartował 4 Międzynarodowy Turniej Szachowy Szkół. W turnieju biorą udział szkoły z Hiszpanii, Grecji oraz Polski. Będzie też drużyna z I LO w Brodnicy. 

„Turniej zostanie rozegrany za pomocą Internetu, dzięki czemu zawodnicy będą mogli wykonywać swoje posunięcia jak i oczekiwać na posunięcia przeciwników w miejscu zamieszkania. Zawody będą doskonałą formą sprawdzenia nabytych umiejętności, wymiany doświadczeń, nie tylko szachowych, ale i językowych” – informuje Marcin Kołodziejski z I LO w Brodnicy.

Drużyna I LO wystąpi w składzie: Marcin Kołodziejski (trener), Aneta Skręta, Michał Sadowski, Michał Kamiński, Jakub Alichniewicz, Tomasz Dziak.

Kilka faktów z historii koła szachowego:

W latach 2011 – 2017 szachiści z I LO w kategorii dziewcząt, chłopców oraz drużynowo, na szczeblu powiatowym zdobyli 23 medale. Przez 7 lat działalności koła szachowego przewinęło się na zajęciach blisko 70 osób. Zawodnicy uczestniczyli w turniejach o mistrzostwo powiatu, turniejach okolicznościowych w Brodnicy, Brzoziu Lubawskim, Nowym Mieście Lubawskim, Toruniu.

, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola