Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Przedszkole dla wszystkich dzieci w Brodnicy  

Data publikacji: 2013-11-06, Data modyfikacji: 2013-11-06
A A AWydrukDrukuj  
 

O G Ł O S Z E N I E

Burmistrz Brodnicy zaprasza rodziców dzieci w wieku przedszkolnym, które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego do składania dokumentów rekrutacyjnych do nowego oddziału przedszkolnego.  Oddział przedszkolny specjalny organizuje się dla dzieci niepełnosprawnych: niesłyszących, słabosłyszących, niewidomych, słabowidzących, z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją, z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym, z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera, z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

Termin składania dokumentów: od 5  do 20 listopada 2013 r.

Miejsce składania dokumentów: Urząd Miejski w Brodnicy, 87-300 Brodnica, ul. Kamionka 23, pok. 305 a

Miejsce prowadzenia zajęć: Przedszkole im. Marii Konopnickiej w Brodnicy,

ul. Wyspiańskiego 12A

Informacja o oddziale przedszkolnym: Oddział będzie czynny codziennie od poniedziałku do piątku 10 godzin dziennie, w godzinach dostosowanych do potrzeb rodziców. Pobyt dzieci w oddziale jest całkowicie nieodpłatny (w tym zajęcia specjalistyczne i trzy posiłki dziennie).

Oferta zajęć: W ramach pobytu w oddziale dzieci będą miały zapewnione zajęcia wynikające ze wskazań poradni psychologiczno-pedagogicznej. W projekcie zaplanowano dla każdego dziecka m.in. zajęcia logopedyczne, rehabilitację, terapię. Rodzaj zajęć będzie dostosowany także do możliwości dziecka. Dodatkowo zaplanowane są zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, muzykoterapia, choreoterapia, dodatkowe godziny na realizacje indywidualnych potrzeb wynikających z rodzaju niepełnosprawności. Prowadzone będą także zajęcia
z wykorzystaniem Aparatu Biofeedback.

Oferta dla rodziców: spotkania grupowe ze specjalistami prowadzącymi zajęcia z dziećmi oraz 2 godziny w tygodniu konsultacje indywidualne.

Wyposażenie: Oddział zostaje wyposażony w nowy sprzęt oraz najnowocześniejsze pomoce do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi, w tym do zajęć logopedycznych, stymulujących aktywność ruchową, do zajęć z muzykoterapii, do prowadzenia treningów komunikacyjnych, stymulujące rozwój poznawczy oraz motorykę. Sala będzie wyposażona w tablicę interaktywną.

Realizacja zajęć oraz wyposażenie oddziału w sprzęt i pomoce dydaktyczne w 85%  jest dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

 Burmistrz Brodnicy

 Jarosław Radacz

 

 

UM Brodnica, Źródło artykułu: www.brodnica.miasto.biz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

  Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

  Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola