Belka
Sobota, 16 Lutego 2019   imieniny: Danuta, Juliana, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Sakralne skarby Europy 

Data publikacji: 2013-11-19, Data modyfikacji: 2013-11-20
A A AWydrukDrukuj  
 

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brodnicy zaprasza na spotkanie z cyklu – „Podróże dalekie i bliskie”. Z wykładem pt. „W poszukiwaniu ukojenia – miejsca sakralne Europy” wystąpi  Agnieszka Siejka. Spotkanie odbędzie się w ramach XXII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej

Agnieszka Siejka na co dzień pracuje na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jest biologiem. Jej pasją są podróże. Nie wyobraża sobie życia bez gór, przygody i porcji adrenaliny. Zwiedziła Syrię, Azerbejdżan i Armenię. Spędziła 28 dni w Libanie. W 2012 roku była jedną z trzech uczestniczek kobiecej wyprawy na Newtontoppen i tam zdobyła szczyt Spitsbergenu. Obecnie przebywa we wschodniej Turcji. Kolejnym etapem podróży będzie zwiedzanie północnego Iraku. Podróżując poza utartym szlakiem często dociera do miejsc, które  nie są opisywane w przewodnikach. Z każdej podróży przywozi, oprócz  wspomnień i wrażeń, mnóstwo zdjęć obrazujących życie, tradycję i obyczaje goszczących ją narodów. Swoimi przeżyciami chętnie dzieli się z innymi, wygłasza prelekcje, bierze czynny udział w spotkaniach o tematyce podróżniczej.

 

28 listopada br. o godz 17.30 na Sali Wielkiej w Pałacu Anny Wazówny Agnieszka Siejka przybliży gościom burmistrza miasta oraz brodnickiej biblioteki, historię i często ukryte piękno wielu bardziej lub mniej znanych miejsc sakralnych Europy. Spotkanie odbędzie się w ramach XXII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej i wzbogacone zostanie o pokaz multimedialny.

UM Brodnica, Źródło artykułu: www.brodnica.miasto.biz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola