Belka
Piątek, 19 Lipca 2019   imieniny: Alfred, Wincenty, Włodzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Segreguj razem z nami 

Data publikacji: 2013-11-05, Data modyfikacji: 2013-11-05
A A AWydrukDrukuj  
 

12 listopada 2013 r. rusza IX edycja konkursu, pn. „Segreguj razem z nami”, organizowanego przez Urząd Miejski w Brodnicy i Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży brodnickich szkół i przedszkoli. Podstawą wzięcia udziału w konkursie jest wypełnienie i dostarczenie do  Biura Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Brodnicy, „Karty zgłoszenia udziału w Konkursie”, w terminie do dnia 12 listopada 2013 r., którą można pobrać ze strony www.brodnica.pl zakładka Ochrona Środowiska. Tylko terminowo dostarczone karty zgłoszeniowe będą upoważniać placówki oświatowe do udziału w konkursie. Do konkursu zostanie zakwalifikowana ilość makulatury oraz nakrętek zebrana w terminie od 12 listopada 2013 r. do 16 maja 2014 r. i potwierdzona przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Brodnicy.

Przypomnijmy, że od 1 lipca 2013 r. weszła w życie ustawa, która wzorując się na doświadczeniach innych krajów europejskich zmienia dotychczasowy system gospodarowania odpadami komunalnymi. Zmiany ustawodawstwa dotyczącego gospodarki odpadami komunalnymi wprowadzone w kraju motywowane były koniecznością osiągnięcia przez Polskę zharmonizowanych norm odzysku i recyklingu ustalonych aktami prawa wspólnotowego. Nowy system ma m.in. na celu ograniczenie ilości składowanych odpadów komunalnych oraz zwiększenie pozyskiwania surowców wtórnych ze strumienia odpadów komunalnych. Podejmowane przez samorząd działania, w tym organizacja takich konkursów jak "Segreguj razem z nami" ma sprzyjać kształtowaniu wsród najmłodszych postaw proekologicznych. Celem  konkursu jest również pogłębianie znajomości problemów środowiskowych związanych z odpadami komunalnymi, pokazanie korzyści płynących ze zbiórki makulatury oraz innych surowców wtórnych, nabywanie umiejętności ograniczania ilości odpadów wytwarzanych w domu oraz aktywnego udziału w działaniach na rzecz środowiska 

Zachęcamy do wzięcia udziału.

UM Brodnica, Źródło artykułu: www.brodnica.miasto.biz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola