Belka
Niedziela, 21 Lipca 2019   imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Sprzątaliśmy świat 

Data publikacji: 2013-09-24, Data modyfikacji: 2013-09-24
A A AWydrukDrukuj  
 

Od 20 do 23 września 2013 roku odbywała się już dwudziesta ogólnopolska akcja „Sprzątanie Świata – Polska 2013”, organizowana przez fundację „Nasza Ziemia” i fundację ,,Sprzątanie Świata – Polska’’.

Urząd Miejski w Brodnicy po raz kolejny  aktywnie włączył się w to wydarzenie. - Chcąc zadbać o nasze miasto zwróciliśmy się z prośbą do mieszkańców o podawanie informacji na temat lokalizacji zaśmieconych terenów znajdujących się w naszym mieście - informuje patrycja Kamińska z Biura Ochrony Środowiska. - Dzięki sygnałom udało się usunąć nieczystości, przy współpracy z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej, Zarządem Melioracji i Urządzeń Wodnych, Nadleśnictwem Brodnica i Agencjom Nieruchomości Rolnych, z terenów leśnych oraz brzegów Drwęcy i cieków wodnych zlokalizowanych na terenie Brodnicy.

Dzieci i młodzież z brodnickich szkół i przedszkoli oraz dzieci z Domu Dziecka bardzo licznie przyłączyły się do akcji. Zebrano ponad 50 worków odpadów z terenu całego miasta, które po zakończeniu sprzątania odebrane zostały przez  PGK Sp. z o.o. Przeprowadzono również we współpracy z  PGK Sp. z o. o., zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Wśród oddanych sprzętów były m. in. lodówka, radia, zużyty sprzęt AGD.

Wszystkim uczestnikom oraz jednostkom wspierającym Sprzątanie Świata bardzo dziękujemy. 

UM Brodnica, Źródło artykułu: www.brodnica.miasto.biz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola