Belka
Piątek, 19 Lipca 2019   imieniny: Alfred, Wincenty, Włodzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Sprzątamy po swoich psach 

Data publikacji: 2013-10-14, Data modyfikacji: 2013-11-11
A A AWydrukDrukuj  
 

Od kilku lat Magistrat  udostępnia za darmo mieszkańcom - właścicielom psów  zestawy do usuwania zanieczyszczeń spowodowanych przez ich czworonogi. W ten sposób urząd chce wypracować u  mieszkańców  nawyk dbałości o otoczenie.

- Zachęcamy wszystkich posiadaczy czworonogów do sprzątania po swoich psach - informuje Biuro Ochrony Środowiska UM w Brodnicy. -  Dodatkowo przypominamy, iż zgodnie z obowiązującym na terenie miasta regulaminem utrzymania czystości i porządku właściciele lub opiekunowie zwierząt domowych są zobowiązani do posiadania niezbędnej ilości zestawów do usuwania zanieczyszczeń spowodowanych przez ich zwierzęta. Są również zobowiazani  do natychmiastowego usunięcia tych zanieczyszczeń z pomieszczeń budynków służących do użytku publicznego, a także z terenów użytku publicznego. Zlekceważenie w/w obowiązku grozi karą grzywny w wysokości do 500 zł.

W holu Urzędu Miejskiego w Brodnicy można odbierać zestawy do sprzątania po swoich pupilach. Tym razem, kierując się uwagami mieszkańców dotyczącymi praktycznego wykorzystania zestawów, urząd kupił biodegradowalne woreczki. Dla 30 pierwszych osób, które zgłoszą się po zestawy i wypełnią krótką ankietę są przygotowane specjalne breloczki do woreczków.

Warto dodać, że na terenie naszego miasta, w miejscach częstych spacerów z czworonogami będą sukcesywnie instalowane specjalne pojemniki na psie odchody. 

UM Brodnica, Źródło artykułu: www.brodnica.miasto.biz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola