Belka
Środa, 17 Lipca 2019   imieniny: Aneta, Bogdan, Aleksy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Świetna zabawa na Festynie Małych Ojczyzn

Data publikacji: 2017-05-31, Data modyfikacji: 2017-05-31
A A AWydrukDrukuj  
 
Świetna zabawa na Festynie Małych Ojczyzn

27 maja mieszkańcy powiatu do wieczora bawili się na brodnickim Przedzamczu na Festynie Małych Ojczyzn. Piękna pogoda sprzyjała odpoczynkowi na świeżym powietrzu oraz przyjacielskim i rodzinnym spotkaniom.

Mieszkańcy powiatu brodnickiego tłumnie odwiedzali stoiska , przygotowane na Festyn Małych Ojczyzn. Tłumy gromadzące się przy stoiskach szkół, gmin i instytucji kultury, wąż kolejkowy do bezpłatnego wesołego miasteczka dla dzieci i po pyszną grochówkę, kolejka do bezpłatnych badań w stoisku medycznym,- to najlepsza ocena atrakcji przygotowanych na Festyn. Wiele emocji przyniosły też konkursy na scenie i koncerty.

Dziękuję wszystkim organizatorom, współorganizatorom, osobom, które pracowały na Festynie, poświęciły sobotę ,by uatrakcyjnić wydarzenie. Dziękuję wszystkim gościom i uczestnikom Festynu Małych Ojczyzn , który dowodzi, że potrafimy się integrować we wspólnym działaniu i wspólnie bawić” mówi starosta Piotr Boiński.

Zadowoleni z imprezy byli także uczestnicy spływu kajakowego i rajdu rowerowego, które zorganizowano w ramach wydarzenia.

informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola