Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Szutrami i asfaltem 

Data publikacji: 2013-08-26, Data modyfikacji: 2013-08-27
A A AWydrukDrukuj  
 

Już niebawem rozegrany zostanie 17 Rajd Brodnicki.

Imprezę tradycyjnie organizuje Automobilklub Toruński w dniach 30 i 31 sierpnia. Rajdowcy pojadą szutrami i asfaltami powiatu brodnickiego. Start Rajdu tradycyjnie odbędzie się na brodnickim Dużym Rynku. Rajd Brodnicki nazywany jest przez uczestników kultowym KJS-em. Odbywa się na terenie powiatu brodnickiego, wśród malowniczych terenów Pojezierza Brodnickiego i przetacza się tuż przy granicy z powiatem nowomiejskim. W 70-procentach trasę stanowią rajdu stanowi szuter. Baza rajdu zlokalizowana jest nad jeziorem w OW „STEPOL” w Bachotku. Start Rajdu na Rynku w Brodnicy nastąpi 31 sierpnia (sobota) o godzinie 10. W związku z tym ulice Duży Rynek i Hallera od godz. 7.00 do 14.00 będą zamknięte. Za utrudnienia w poruszaniu się po centrum miasta organizatorzy przepraszają mieszkańców Brodnicy i turystów tego dnia przebywających w mieście. Impreza została dofinansowana przez Burmistrza Brodnicy w ramach konkursu dla org. pozarządowych na organizację imprez sportowo-rekreacyjnych w 2013 roku. 

 

 

UM Brodnica, Źródło artykułu: www.brodnica.miasto.biz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

  Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

  Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola