Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Teatralny sukces 

Data publikacji: 2013-11-13, Data modyfikacji: 2013-11-13
A A AWydrukDrukuj  
 

7 grudnia 2013 r., już po raz XXIII, w Toruniu, odbędą się Konfrontacje Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu KATAR‘2013. Nie zabraknie na nich brodnickiej grupy teatralnej 

Konfrontacje są twórczym spotkaniem, służącym prezentacji osiągnięć artystycznych i promocji dokonań artystów amatorów. Mogą w nich wziąć udział osoby i zespoły mieszkające, studiujące lub pracujące na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, które amatorsko zajmują się twórczością artystyczną w dziedzinach: filmu, teatru, muzyki, tańca i fotografii.

W te wymagania doskonale wpisała się brodnicka grupa teatralna CBR’60, na co dzień działająca w Brodnickim Domu Kultury. Grupa ze swoim spektaklem „Obłęd”, wg tekstu Adama Piekarzewskiego, w reżyserii Anety Giemzy-Bartnickiej, zakwalifikowała się do finału KATAR-u. W spektaklu grają uczniowie z brodnickich szkół ponadpodstawowych:  Tomasz Piotrowski - I LO, Wiktoria Lubczyńska - Gimnazjum nr 1, Kasia Pawłowska – Gimnazjum nr 2

Oprócz Teatru CBR’60, z Brodnickiego Domu Kultury, w finale znalazło się siedem zespołów - z Inowrocławia, Torunia, Kowala i Bydgoszczy.

Przypomnijmy, że Teatr CBR’60, ze swoim spektaklem „Obłęd” zajął III miejsce, w Ogólnopolskim Festiwalu „Brodnicka Uczta Teatralna”, w 2013 roku.

 

UM Brodnica, Źródło artykułu: www.brodnica.miasto.biz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

  Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

  Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola