Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

W świątecznym nastroju 

Data publikacji: 2013-12-19, Data modyfikacji: 2013-12-20
A A AWydrukDrukuj  
 

Jak co roku w okresie przedświątecznym Brodnickie Centrum Caritas i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej  podejmują wzmożone działania na rzecz najuboższych.  6-7 grudnia 2013 roku 40 wolontariuszy Brodnickiego Centrum Caritas przeprowadziło świąteczną zbiórkę żywności w sklepach Biedronka i Polomarket.  Dzięki życzliwości ludzi o dobrych sercach udało się zebrać 984,1 kg żywności, 60 l oleju. Produkty ze zbiórki trafiły do paczek , które przekazano wytypowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brodnicy, 290 rodzinom z naszego miasta.

Finał świątecznych działań miał miejsce na Dużym Rynku w Brodnicy. Podczas świątecznego spotkania życzenia brodniczanom złożył ks. prałat Krzysztof Lewandowski, Burmistrz Jarosław Radacz i Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Hildebrandt. Przybyłych na spotkanie  mieszkańców częstowano  wigilijnym barszczem i pierogami. Na scenie z kolędami i świątecznymi scenkami wystąpili brodniccy gimnazjaliści. Odbyło się również przekazanie przez harcerzy na ręce gospodarza miasta Betlejemskiego Światełka Pokoju.

 

 

UM Brodnica, Źródło artykułu: www.brodnica.miasto.biz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

  Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

  Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola