Belka
Sobota, 16 Lutego 2019   imieniny: Danuta, Juliana, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wolontariusze Fundacji Orange na terenie powiatu brodnickiego

Data publikacji: 2017-05-31, Data modyfikacji: 2017-05-31
A A AWydrukDrukuj  
 
Wolontariusze Fundacji Orange na terenie powiatu brodnickiego

Wolontariusze z Fundacji ORANGE 24 maja odwiedzili powiat brodnicki. W cyklu spotkań prezentowano tematy dotyczące korzystania z Internetu, programowania i bezpiecznej komunikacji.

Jak mądrze korzystać z Internetu i programować roboty? Wolontariusze Fundacji Orange dzielili się wiedzą w dziewięciu szkołach w Brodnicy i Jabłonowie z ponad dwoma tysiącami uczniów .

Fundacja Orange wraz z Centrum Badawczo-Rozwojowego Orange Polska na swoim przykładzie pokazują, jak wyjazdy szkoleniowe mogą budować współpracę, praktycznie pomagają lokalnej społeczności w ramach wolontariatu kompetencji i inspirują. Szczególnie, że w akcji wolontariatu bierze udział drużyna ponad 100 pracowników firmy.

Tegoroczna wolontariacka ekipa, pod patronatem CBR, gościła w gminie Jabłonowo – powiat Brodnica i samej Brodnicy. W 9 placówkach oświatowych wolontariusze przeprowadzili zajęcia z programowania, robotyki, bezpiecznego i mądrego korzystania z Internetu.

„Niepisaną coroczną tradycją Centrum Badawczo-Rozwojowego CBR) stały się wyjazdy wolontariacko-szkoleniowe, gdzie podczas 3 dniowego wyjazdu wspólnie pomagamy, wspieramy i szkolimy, dzielimy się wiedzą i doświadczeniami, jednocześnie mając z tego mnóstwo radości i pozytywnej energii.” mówi Sebastian Grabowski, Dyrektor Centrum Badawczo-Rozwojowego Orange Polska.

Przedszkolaki poznały zasady wzywania pomocy w nagłych trudnych sytuacjach, czyli kiedy i w jaki sposób mogą korzystać z numerów alarmowych. Młodzieży licealnej przybliżyli zawody przyszłości oraz na przykładzie Orange, możliwe ścieżki kariery.

Ponad 2 000 uczniów tych szkół miało okazję uczestniczyć w różnorodnych warsztatach zorganizowanych przez wolontariuszy wg. materiałów Fundacji Orange.

Lekcjom towarzyszyły dodatkowo: pokaz okularów Samsung Gear VR i dronów.

Celem spotkania było, aby kontakt z innowacyjnymi, nowoczesnymi technologiami zainspirował uczniów w budowaniu własnej przyszłości.

informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola