Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

XVIII Regaty Żeglarskie o Puchar Burmistrza Brodnicy 

Data publikacji: 2013-07-26, Data modyfikacji: 2013-07-26
A A AWydrukDrukuj  
 

W najbliższy weekend (27-28.07.2013 r.) nad jeziorem Niskie Brodno odbędą się XVIII Regaty Żeglarskie o Puchar Burmistrza Brodnicy.

Uroczyste otwarcie zawodów zaplanowano na godz. 10.00. Zakończenie regat w niedzielę o godz. 15.00. Regaty żeglarskie o zasięgu krajowym odbywać się będą w klasach: OPTYMIST, ISA 407, LASER 4,7.

Imprezę organizuje Brodnickie Towarzystwo Żeglarskie "Pojezierze". Projekt współfinansowany jest przez Gminę Miasta Brodnica.

BTŻ „Pojezierze” jest organizatorem regat żeglarskich, których adresatami są dzieci i młodzież pragnąca sprawdzić nabyte podczas szkolenia umiejętności teoretyczne i praktyczne w prawdziwej sportowej rywalizacji. Impreza już na stałe wpisała się do kalendarza żeglarzy, nie tylko w regionie ale i w całym kraju. Jest liczona w rankingu Toruńskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Przyjeżdża na nią ok. 50 żeglarzy z Torunia, Grudziądza, Bydgoszczy, Wąbrzeźna, Chełmży, Węgorzewa, Poznania i innych liczących się Ośrodków Żeglarskich w Polsce.

UM Brodnica, Źródło artykułu: www.brodnica.miasto.biz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

  Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

  Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola